Ko vēl apskatīt Prāgā Ziemassvēku laikā? Braucot uz Kutná Hora, mēs varam apmeklēt Čehijas Šternberga pili

Viena no izcilajām pilīm ar bagātīgu vēsturi un ģimenes tradīcijām, kas saglabājušās līdz šai dienai, ir Čehijas Šternberga pils.

Šternberga pils, majestātiskais akmens milzis uz kalna, Šternberga ģimenes klana pils, kas ir viens no senākajiem un slavenākajiem Čehijā. Gotiskā pils majestātiski slejas uz klints, atspoguļojas gleznainajā Sazava upē. Savulaik pils izturēja daudzos aplenkumus, un pat tagad tās spēcīgās sienas atgādina pagātnes cīņas.

Pils joprojām pieder slavenās Šternbergu ģimenes tiešajiem pēctečiem. Dažreiz tūristiem par prieku un pārsteigumu, paši īpašnieki veic ekskursijas pa viņu senču pili. Jāatzīmē, ka kopš celtniecības 1241. gadā pils visu laiku piederēja vienīgi Šternbergu ģimenei. Jau vairāk nekā septiņus simtus gadu pili tikai vienu reizi – no 1945. gada līdz 1992. gadam, konfiscēja valsts. Šternberg tiek tulkots no vācu valodas kā zvaigzne uz kalna, zvaigzne ir arī ģimenes ģerbonī.

Pils kopš seniem laikiem ir labi saglabājusies, šeit jūs varat atrast ģimenes ģenealoģisko koku un bibliotēku ar daudziem seniem foliantiem. Viena no lielākajām pils telpām ir dekorēta ar astoņpadsmitā gadsimta trīs simtus kilogramu smagu kristāla lustru.

Blakus pilij ir darbinieku mājas un restorāns. Uzkāpjot uz pils skatu torni, var redzēt pilsētu un Sázava upi.

Ссылка на основную публикацию