Ko vēl apskatīt Prāgā Ziemassvēku laikā?

Kutna Hora ir viduslaiku pilsēta netālu no Prāgas, ko aizsargā UNESCO. Ceļš no Prāgas uz Kutná Hora – 1 stunda.

Prāgas priekšpilsētā ir neliela, noslēpumaina vieta, ko sauc par Kutna Hora. Tajā nekas nav īpašs; Kutna Hora vienīgā “pievilcība” ir neliels klosteris. 14. gadsimta sākumā Eiropā notika liela epidēmija: mēris kāsa simtiem tūkstošus cilvēku. Nebija vietas vairs kapsētās, un Kutná Hora pilsētā sāka izrakt iepriekšējos apbedījumus, pārvietojot vecos kaulus uz šo pašu klosteri. Uzkrājās tūkstošiem skeletu, un vairs nebija vietas arī klosterī: tie izauga par “templi” no vairāku paaudžu galvaskausiem un skeletiem.

Vecais, gandrīz aklais mūks nolēma visu šo haosu sakārtot un savāca kaulus (apmēram 40 000) 5 gigantiskos kalnos. Četrus gadsimtus katedrāle bija aizmirstībā, un imperators deva rīkojumu slēgt to. Bet hercogs Schwarzenbergs izpirka ēku un pasūtīja meistaram Františka Rint veikt ēkas rekonstrukciju. Kokgriezējs izrādīja pārsteidzošas spējas arhitektūras jomā un tūkstošiem kaulu pārvērta par reālu mākslas darbu, dekorējot ar tiem katedrāli. Īpaši iespaidīga ir milzīgā lustra no kauliem: runā, ka taja ir izmanti visi cilvēku skeleta kauli.

Šodien Kostnica ir tūristu svētceļojumu vieta, tā nomāc ar traģisko vēsturi un, kaut arī perversi, bet tomēr ar skaistumu. Lai neapgānītu senču kaulus, muzejs nolēma neatjaunot skeletus ar celtniecības maisījumiem. Pēc eksponātu sabrukšanas (un tas notiks pāris gadsimtu garumā), Kostnice pazudīs mūžīgi no zemes virsas.

Ieeja Sv. Katedrālei. Barbāri maksā 120 kronas.
Ieeja uz Visu Svēto kapelu (“Kostnitsa”) maksā 90 kronas.

Ссылка на основную публикацию