Ko drīkst un ko nedrīkst izvest no Spānijas

Muitas noteikumi Spānijā ir ļoti mīksti attiecībā uz priekšmetu un produktu izvešanu (eksportu).

Šajā rakstā mēs izskatīsim Spānijas muitas likumus un pastāstīsim, ko nevar izvest, un ko drīkst un kādā daudzumā.

Ko ir aizliegts izvest

No Spānijas stingri aizliegts izvest vēsturiskas un kultūras vērtības. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka tūristi ar to vispār nav saistīti. Bet šeit var pieskaitīt tūristu ļoti iecienītas figūriņas Lladro. Vienmēr saglabājiet čekus un sertifikātus par šīm figūriņām. Protams, ka spāņu muitnieki zin par to. Šeit vat pieskaitīt arī Toledo metāla kalumus un populāras gleznas ar vēršu cīņām. Ieteikumi ir līdzīgi, saglabājiet čekus un sertifikātus, tādējādi pilnībā sevi norobežosiet no problēmām muitā.

Valūtas izvešana

Valūtu var izvest bez jebkādām procedūrām tikai līdz EUR 10 000 (vai ekvivalentu citā valūtā). Ja izvedat vairāk, jums ir jāpierāda naudas likumīgā izcelsme. Vai, ja nauda tika ievesta Spānijā, tad jāuzrāda zīmogs pasē par deklarāciju. Vai arī nauda tika izņemta bankā, tad jums ir jāiesniedz bankas kvīts. Vai arī nauda tika saņemta ceļojuma laikā, par ko jums jāiesniedz atbilstošs dokuments. Starp citu, ja jūs dodaties uz citu ES valsti, šis ierobežojums uz jums neattiecas.

Pārtika

Izvešanai no Spānijas nav ierobežojumu. Hamons, spāņu sieri, desas un jūras veltes ir dzīvnieku izcelsmes produkti. Svarīgs punkts – visiem izstrādājumiem jābūt oriģinālajā iepakojumā. Tas jāņem vērā, pērkot, jo sierus un hamonu Spānijā pārdod galvenokārt uz svara. Ja jūs pērkat uz svara, lūdziet kvalitatīvi iesaiņot, tad muitai būs mazāk jautājumu. Tomēr atcerieties, ka skaistākais veikala iepakojums nav rūpnīcas iesaiņojums ar ražošanas uzņēmuma rekvizītiem. Jūs rīkojatie uz savu risku. Dārzeņi jebkurā veidā, svaigi augļi un žāvēti augļi ir augu produkti, bet ar “fitosanitārajiem riskiem”. Spānijas olīveļļu bez ierobežojumiem var izvest no Spānijas.

Alkohols

Spāņu vīni ir viena no populārākajām Spānijas dāvanām, īpaši no Rioja vīniem.Izvešana no Spānijas ir bez ierobežojumiem. Precīzāk, noteikumos ir paskaidrojums: „ bezmaksas izvešana mērenā daudzumā”. Bet vai ir vērts to darīt? Pudeles ir smagas un šķidrums virs 100 ml vienā iepakojumā ir iespējams tikai reģistrētā bagāžā. Un tas maksā naudu. Rīgā ir veikali ar spāņu produktiem, tur jūs varat iegādāties vīnu un iepriecināt savus draugus, un šis „maldinājums” jums izmaksās mazāk.

Gliemežnīcas

Mūsu tūristi mīl atvest gliemežnīcas no dažādām valstīm. Dažās valstīs izvešana ir aizliegta, bet Spānijas lkumos par to nekas nav teikts. Kas nav aizliegts, tas ir atļauts. Protams, mērenos daudzumus, ar gliemežnīcām pilnu čemodānu muitas darbinieki noteikti neizlaidīs.

Izbaudiet labu atpūtu Spānijā un lasiet mūsu interesantos un noderīgos rakstus tūristiem.

Ссылка на основную публикацию