Uz Luksemburgu

Luksemburga ir neliela Eiropas valsts, kas robežojas ar Beļģiju, Franciju un Vāciju. Valsts ziemeļos ir Ardēnu kalni, pārklāti ar blīvu mežu un dabas parkiem, austrumos – Mellerthalas apgabala akmeņainas nogāzes, dienvidaustrumos – Mozeles ielejas vīna dārzi. Tā paša nosaukuma Luksemburgas galvaspilsēta ir slavena ar savu nocietināto viduslaiku veco pilsētu, kas atrodas klintīs.

Luksemburga ir kontrastu pilsēta un neliela valsts. Kopā ar stikla un betona pilīm, valstī ir mazās vecās mājiņas ar dārziem, puķu dobēm un priekšdārziem ar rozēm.

Luksemburga kļūs par pirmo valsti pasaulē, kurā viss sabiedriskais transports būs bez maksas, vēsta laikraksts The Guardian. Saskaņā ar koalīcijas valdības plāniem nākamajā vasarā tiks atcelta maksa braucieniem vilcienos, tramvajos un autobusos.

Luksemburgas Lielhercogu pils

Luksemburgas Lielhercogu pils ne uzreiz sāka pildīt vietējo monarhu dzīvesvietas cienīgu misiju. Lielo hercogu ģimenei pili atdeva 1945. gadā, tiklīdz lielā hercogiene Šarlote atgriezās no trimdas. Kopš tā laika pils kalpo kā monarhu ģimenes dzīvesvieta, bet viņa tajā nedzīvo. Tas ir lielā hercoga un hercogienes “darba kabinets”.

Bokas kazemāti

Luksemburgā, neskatoties uz milzīgo pompozo piļu daudzumu, viena no galvenajām apskates vietām kopš 1933. gada bija un ir Bokas kazemātii. 17. gadsimtā uz pilsētas pazemes pilsētas kartes parādījās kazemāti Le Bock klintīs, zem Luksemburgas cietokšņa, to garums ir līdz pat 23 km.

Adolfa tilts Luksemburgā

Iespējams, ka vislieliskākais nacionālais simbols ir Ādolfa Luksemburgas tilts.

Luksemburgas vīna taka

 

Vīna taka, iespējams, ir “visgaršgākā” Luksemburgas taka, kas stiepjas 42 km gar Moselle upi

Boforas pils Luksemburgā

Boforas pils – kādreiz viens no spēcīgākajiem cietokšņiem austrumos no Luksemburgas, šodien pārvērties par romantiskām un gleznainām drupām.

Piemineklis “Zelta Frau” Luksemburgā

“Zelta Frau”, kas atrodas galvaspilsētas centrā, ir eleganta sieviete, kas tika pacelta uz 21 metru gara granīta obeliska – valsts mēroga piemineklis . Piemiņas vieta parādījās šeit īsi pēc Pirmā pasaules kara, atceroties kritušos Luksemburgiešus.

Luksemburgas Dievmātes katedrāle

Pārsteidzoši skaista un eleganta vēlā gotiskā stila baznīca ar renesanses elementiem Luksemburgā un visā Eiropā ir reti sastopama reliģiska arhitektūra, kas vienlaicīgi apvieno divus vēsturiskos orientierus.

Uzskaitīt Luksemburgas apskates objektus var ilgi: pieminekļi, katedrāles un cietokšņi atrodas uz katra soļa, un šķiet, ka ir iespējams pētīt šīs valsts vēsturi bezgalīgi.

Protams, kurš ceļotājs neapmeklēs vietējo kafejnīcu vai restorānu? Luksemburgas nacionālājai virtuvei ir devīze “Francijas kvalitāte vācu daudzumā” un tiek pasniegta atmosfērā, kas piesātināta ar viduslaiku garu.

Ссылка на основную публикацию