Ceļojums Uz Gruziju – Batumi

Gruzijas vasaras galvaspilsēta Batumi ir valsts lielākā kūrortpilsēta. Tā atrodas Melnās jūras krastā, un ir autonomā Adžārijas reģiona administratīvais centrs. Šo pilsētu var pielīdzināt jaunam vīnam, kas ir aromātisks, viegls, nepiespiests un vienlaikus arī apreibinošs.

Pirmo reizi Batumi minēta 4. gs. p. m. ē. filozofa Aristoteļa darbos un daudzi gruzīni to sauc par vienu no vecākajām pilsētām pasaulē. Senatnē Batumi bijusi grieķu kolonija ar nosaukumu Bathys. 11. gs. šeit tika uzcelts cietoksnis ar nosaukumu Batumi, kuram izplešoties, radās pilsēta. No 16. līdz 19. gs. pilsētu pārvaldīja Osmaņu impērija, vēlāk Krievijas impērija.

Šeit varēsiet gan laiskoties jūras krastā, gan izpētīt pilsētas apkārtni un valdzinošo dabu. Ja dodat priekšroku otrajai iespējai, tad varat kāpt Adžārijas kalnos vai doties līdz netālu esošajai Turcijas robežai. Batumi ir modernās Gruzijas seja. Tā ir pilsēta, kurā savijas mūsdienu dzīves stils un vēsturiskais mantojums. Pēdējās desmitgades laikā pilsēta ir piedzīvojusi tik acīmredzamu uzplaukumu, ka vairāk atgādina Lasvegasu nekā tradicionālo Kaukāza valstu pilsētu.

Saskaņā ar 2015. gada janvāra statistikas datiem pirmo reizi vēsturē Batumi ir apsteigusi Kutaisi pēc iedzīvotāju skaita un kļuvusi par otru lielāko un svarīgāko pilsētu Gruzijā.

Ссылка на основную публикацию