Svanetija – kalnu dailes zeme

Mežonīgās kalnu dailes zeme – Svanetijas reģions – atrodas Gruzijas ziemeļrietumu daļā, sasniedzams pa šķietami nebeidzamiem Kaukāza kalnu serpentīniem, ik pa brīdim apstājoties un ar aizturētu elpu vērojot kalnu ainavas.

Skarba zeme ar skarbiem vietējo sadzīves tikumiem, bet var saprast tos, kas pēc vienas šī kalnu reģiona apmeklēšanas reizes teiks – varētu vēlreiz aizbraukt…

Svanetija lepojas ar to, ka ir ne reizi neiekarots reģions – kalni tai uzspiež gan sūros izdzīvošanas apstākļus, gan dod dabisku patvērumu pret jebkuriem ienaidniekiem. Reģions, kurš tikai salīdzinoši nesen ir kļuvis par tūristu intensīvi apmeklētu vietu un kur vēl joprojām uz jebkuru vietu ir tikai trīs nokļūšanas varianti:

  1. kājām (ja esat alpīnists vai vismaz labi trenēts cilvēks)
  2. ar zirgu – ja protat jāt
  3. un ar apvidus džipu pa pilnīgu bezceļu, ik pa brīdim lūkojoties no kraujas lejā un ievaidoties šausmās, vai tikai šis ceļa līkums nebūs pēdējais jūsu dzīvē.

Ak, nu protams, vēl ir helikopteri, bet tas jau ir eksluzīvāks un reti lietots variants. Gadsimtiem ilgi nokļūt līdz Augšsvanetijai varēja tikai vasarā, jo ziemā ceļi kļuva neizbraucami un neizbrienami, tādejādi svani dzīvoja savu, salīdzinoši noslēgtu dzīvi.

Ссылка на основную публикацию