Livonijas ordeņa Siguldas pils

Pilsdrupās vari pastaigāties pa senajiem mūriem, uzkāpt torņos, iejusties Livonijas ordeņa brāļu ikdienā un doties uz pasākumiem brīvdabas estrādē.

Gaujas kreiso krastu kontrolējošie Zobenbrāļi laikā no 1204. līdz 1209. gadam uzcēla Siguldas pili. Sākotnēji tā bija “castellum” tipa cietoksnis ar kapelu. Vēlāk pils pārbūvēta par konventa tipa celtni. Pilij bija plaša ārējā priekšpils, un pie tās izveidojās rosīga tirgotāju un amatnieku apmetne.

Livonijas kara laikā pie pils cīnījās krievu, poļu un zviedru karaspēki. Pils karos tika bojāta un ar laiku zaudēja savu militāro nozīmi. Turklāt 18. gadsimta sākumā Ziemeļu kara laikā pili nopostīja un vairs neatjaunoja.

Apmeklējot Siguldas pilsdrupas, varēsiet uzkāpt pils torņos. Ziemeļu tornī aplūkosi viduslaiku ieroču ekspozīciju un varēsi ietērpties pamatīgajās viduslaiku bruņās.

Pilsdrupu varenie laukakmens mūri glabā daudz vēsturisku notikumu un stāstu. Aizraujoši ir iztēloties, kā Livonijas ordeņa bruņinieki kādreiz te spodrinājuši savas cīņas prasmes.

Tu arī vari izmēģināt senos ieročus un citas viduslaiku aktivitātes, dodoties ceļojumā uz Livonijas ordeņa brāļu ikdienu.

Pilsdrupās ir iekārtota brīvdabas estrāde, kurā ik gadu apmeklētāji piedzīvo īpašus brīžus Opermūzikas svētkos, pasaulē ievērojamu mākslinieku koncertos, kā arī citos pasākumos.

Ссылка на основную публикацию