Brīvdienu maršruts: Trīs dabas takas un Ziemassvētku rotas Engures novadā

Tā kā rit gada īsākās dienas, “Tūrisma Gids” šajās brīvdienās iesaka Rīgai visai tuvu, bet ļoti skaistu maršrutu, kas ietver trīs burvīgas piekrastes dabas takas un, kad jau iestājas krēsla, skaisti izgaismotus parkus vēsturiskajos zvejnieku ciemos – Engurē un Lapmežciemā.

Braucot no Rīgas puses, piestāj pie Lapmežciema sākuma zīmes pirms degvielas uzpildes stacijas, un dodies izlocīt kājas nelielā pastaigā līdz jūrai.

Pēc šīs pastaigas, var braukt tālāk. Uzreiz aiz Klapkalnciema, labajā pusē ceļam, sākas skaistā Lāčupītes dabas taka. Ziemīgais laiks upītes krastos jau sāk veidot interesantas ledus mežģīnes, bet mūžzaļie rododendri arī šajā laikā saglabā savu skaistumu. Pastaiga te aizņems apmēram 40 minūtes.

Tālāk, pa Talsu šoseju braucot, Ragaciemā var nogriezties pa labi, un aizbraukt līdz Sedumam – tādam kā mazam zvejnieku brīvdabas muzejam.

Pēc tam brauc tālāk un Plieņciemā atkal nogriezies uz jūras pusi. Šeit meklējama pavisam īpaša taka, kas ved pāri baltai smilšu kāpai, bet tai cauri izgrauzusies upīte viedo īstu stāvkrastu. Šeit ir ne tikai ļoti vecs zvejniekciems, bet kopš sendienām izslavēts kūrorts. Par atpūtas vietu muižnieki to izvēlējās jau hercogu laikos, bet 1810. gadā te sešas nedēļas uzturējās Krievijas cara Aleksandra I sieva Elizabete.

Kad arī jūras krasts izstaigāts, visticamāk, krēsla būs jau klāt, un tas ir īstais brīdis, kad doties uz Enguri. Tur šovasar izveidots jauns apskates objekts – Zušuciema parks, ko rotā mākslinieku radītas skulptūras par zivīm un zvejniecības tematiku. Par godu Ziemassvētkiem, parks pašlaik izgaismots un izrotāts. Tas atrodas pie stadiona un tur būs viegli atstāt auto. Engurē ir arī vairākas kafejnīcas, kur pirms atpakaļceļa iestiprināties ar siltu tēju vai kakao un ieturēt gardu maltīti.

Pēc tam vari griezt auto riņķī un atceļā vēl apskatīt izrotāto Lapmežciema parku pie Tautas nama un sporta halles.

Atceries! Dodoties atpūtā pie dabas atceries principu “Ko atnesi, to aiznes!” un visus atkritumus aiz sevis savāc un aizved pats uz atkritumu kasti, lai arī turpmāk atpūtas vietas būtu kārtīgas!

Noklikšķiniet šeit, lai redzētu maršrutu.

Ссылка на основную публикацию