Zemgale. Pirmā Pasaules kara kauju atceres vietas un brīnumu meži

Ložmetējkalns – Līvbērzes liekņa – Ulmaņa “Pikšas” – Dobeles ceriņdārzs – Kartavu kalni – Elles kalns – Zebrus un Svētes ezers, Elku kalns – Krievu kalni – Pokaiņu mežs – Spārnu ezers un pilskalns – Īles parks – Lielauces ezers – Vecauces pils parks – Karaļavoti – Dobes kalns un Melnais kalns – Bēnes Iršu parks – Tērvetes mežs – Silenes Augstais kalns – Vilces grava – Elejas parks – (Zīlēnu osis – Kroņvircavas parks) – Bērzvircavas kungu māja – Bornsmindes parks – Rundāles parks – Mežotnes pilskalns, ozolu audze – Jumpravmuižas parks, Mežotnes parks – Iecavas sils

Šis maršruts ved cauri plašajiem Zemgales līdzenumiem un dzidrajiem ezeriem. Tā sākumpunkts ir Ložmetējkalns – Pirmā Pasaules kara kauju piemiņas vieta. Tālāk tas caur Kārļa Ulmaņa dzimtajām mājām, dodas uz Kartavu kalniem, Zebrus un Svētes ezeru, uz brīdi apstājoties brīnumu pilnajā Pokaiņu mežā. No šejienes ceļš tālāk ved uz Spārnu ezeru un pilskalnu, caur Īles parku un Lielauces ezeru, gar Vecauces pilsparku un Karaļavotiem līdz Tērvetes mežam, kas ir lieliska, atpūtai piemērota vieta.

Maršruta turpinājumā līdzās mazāk zināmiem apskates objektiem iekļaujas Rundāles parks un Mežotnes pilskalns. Ceļojums noslēdzas ar angļu stilā veidotā Iecavas parka un Latvijas valsts mežu pārvaldītā Iecavas sila apmeklējumu.

Ссылка на основную публикацию