Kā svinēt Jauno gadu Barselonā: svētku programma

Pirms desmit gadiem, Katalonijas galvaspilsētā, tradīcijas svinēt Jauno Gadu zem atklātas debess pat netika novērotas. Tomēr pēdējos piecos gados vairs nav iespējams iedomāties pilsētu bez svētku svinībām Vecgada vakara laikā. Svētku pasākumi parasti norisinās vienā no galvenajiem pilsētas laukumiem – Plaza de España (Spānijas laukums). Tas atrodas netālu no Montjuic kalna.

Tieši šeit 31. decembrī notiks tradicionāla Jaungada izrāde ar mūziķu sniegumu, uguņošanu un citiem pārsteigumiem. Svētku programma sāksies pulksten 21:30. To atver 45-minūšu dziedošo strūklaku gaismas mūzikas šovs. Pēc tam vietējos iedzīvotājus un viesus gaida brīvdabas tusiņš “Lielā gada nogale”. Skatītāji būs arī apmierināti ar casteljeriem, kas uzcels milzīgu, dzīvu torni pūļa priekšā.

Tieši pusnaktī vietējie iedzīvotāji godina tradīciju – dzirdot pusnakts zvanus – viņi apēd 12 vīnogas, pēc tam programma turpinās ar pirotehnisko izrādi. Labāk nokļūst Spānijas laukumā ar metro, pietura ir Espanya (zaļā metro līnija L3 vai sarkanā L1).

Jūs varat arī svinēt Jaunā gada atnākšanu Barselonā Plaça Catalunya (Katalonijas laukums), kur galvenokārt pulcējas tūristi un ārzemnieki, kas dzīvo pilsētā. Vēl viena iespēja ir Barceloneta pludmale, kur ir ierasts svinēt svētkus ar glāzi cava rokās.

Laiks Barselonā decembra beigās – janvāra sākumā nav vissiltākais. Gaisa temperatūra dienas laikā ir ap +14 ° С, naktīs ir vairākus grādus vēsāks. Tāpēc iesakām visiem svinot Jauno gadu šajā pilsētā, neaizmirst siltās drēbes.

Ссылка на основную публикацию