Honolulu, Havaju salas

Būt Honolulu – un neapmeklēt Pearl Harbor – nav iespējams.

Piemiņas memoriāls kaujas kuģim “Arizona” atrodas Pearl Harbor ostā kaujas kuģa bojāejas vietā. Tā ir betona konstrukcija, kas uzstādīta virs kuģa nogrimušā korpusa, nepieskaroties tam.

Piemineklis tika uzcelts par godu bojāgājušiem 1177 cilvēkiem no kuģa “Arizona”, japāņu spēku uzbrukumā Pearl Harbor 1941. gada 7. decembrī. Piemineklis tika uzcelts 1962. gada 5. maijā, 1989. gada 5. maijā ASV nogrimušais kuģis tika atzīts par nacionālo vēstures pieminekli. Tur var piekļūt tikai pa ūdeni, šim nolūkam muzejam ir piestiprināta piestātne.

Pie ieejas piemiņas ēkā atrodas viens no trim “Arizonas” enkuriem, memoriāla galvenajā zālē ir septiņi logi, kas simbolizē uzbrukuma datumu Pearl Harbor. Uz ēkas sienām ir visu 1177 mirušo jūrnieku vārdi no “Arizonas”. Piemiņas vietas vietā uz ūdens virsmas turpina parādīties eļļas traipi, kas parādās no dzīlēm – tos sauc par “Arizonas asarām”.

Amerikas Savienotajās Valstīs pastāv tradīcija, kurā katram ASV prezidentam vismaz reizi jāapmeklē vieta, kur bija nogremdēta „Arizona”.

Ссылка на основную публикацию