Baisā noslēpumu aiza

Barranco de Badajoz, pazīstams arī kā Chamoko, atrodas Tenerifes dienvidaustrumos Guimaras pašvaldības teritorijā.

Tieši šeit tika veikti visnozīmīgākie aizvēsturiskie atklājumi saistībā ar Guanču kultūru – Kanāriju salu pamatiedzīvotājiem, tostarp vairākas aborigēnu mūmijas – lielas arheoloģiskas vērtības. Turklāt Barranco de Badajoz ir pazīstama ar savu paranormālo aktivitāti un dažādām parādībām, kas nav saņēmušas zinātnisku skaidrojumu.

Aiza atrodas netālu no Guimaras pilsētas, kas ir slavena ar guanču piramīdām, un to var sasniegt pa ceļu, kas ved uz Fasniju, vai kājām no San Juan rajona. Taka iet augšup un pakāpeniski pārvēršas par tikko pamanāmu ceļu, uz kura tomēr ir zīmes uz Barranco de Badajoz.

Aiza ir slavena ar to, ka daži cilvēki apgalvo, ka šeit satiekas ar NLO, spokiem, kvēlojošām bumbām, neparastām spārnotām radībām, un ka viņi dzirdēja balsis un citas skaņas. Slavenie spāņu ekstrasensi Francisco Padron Hernández un Fernando Jimenez del Oso veica izmeklēšanu par šīm nervus kutinošajām parādībām noslēpumainajā Barranco de Badajoz.

Viena no slavenākajiem leģendām, kas saistītas ar aizu, stāsta, ka 1912. gadā divi strādnieki redzēja trīs noslēpumainas būtnes vienā no drenāžas galerijām. Saskaņā ar vienu versiju šie radījumi darbiniekiem pastāstīja, ka viņi var turpināt rakt, lai atrastu ūdeni. Saskaņā ar citu versiju, strādnieki nobijās līdz nāvei un vienkārši aizbēga.

Vēl viena leģenda par Barranco de Badajoz, stāsta par tā saukto „meiteni ar bumbieriem”. Stāsta, ka vienreiz, 19. gadsimta beigās vai 20. gadsimta sākumā, vecāki nosūtīja meiteni uz kanjonu, lai savāktu augļus, bet viņa vairs neatgriezās mājās, un pat plaša meklēšana nevarēja atrast viņas pēdas. Tikai dažus gadu desmitus pēc tam, kad šī meitene bija pazudusi, pēkšņi uzradās tāda paša vecuma meitene, kas paziņoja, ka viņa esot prom tikai pāris stundas. Tiek lēsts, ka meiteni ar bumbieriem bija nolaupījis NLO.

Bet, ja atliksim mistiskos stāstus, tad Barranco de Badajoz ir milzīga aiza, kas bagāta ar ūdens avotiem, un tāpēc ir ārkārtīgi svarīga reģiona lauksaimniecības attīstībai. Aizas garums ir gandrīz 13 km, un tās aizņemtā platība sasniedz daudzus kvadrātkilometrus. Augstākais punkts atrodas 2259 m virs jūras līmeņa.

Aizas teritorijā atrodas priežu meži, lauru koku biezeņi, dažas endēmiskas augu sugas. Viena no Barranco de Badajoz ievērības cienīgām vietām ir ala Cueva del Cañizo, kas kalpoja par Guanču karaļu vasaras rezidenci. šeit, vairākās vietās, ir saglabājušās no akmeņiem bruģētas takas, kuras ir cēluši guanči pirms spāņi tos iekaroja.

Ссылка на основную публикацию