Kas jāzina par rokas bagāžu airBaltic?

Katram airBaltic pasažierim neatkarīgi no rezervācijas klases ir atļauts pārvadāt vismaz vienu rokas bagāžas vienību līdz 8kg, kuras izmēri nepārsniedz 55x40x23 cm.

airBaltic lidmašīnas salonā katram pasažierim (izņemot zīdaiņus) ir atļauts pārvadāt:

  • 1 rokas bagāžas vienību (55x40x23 cm) + 1 personīgo mantu (30x40x10 cm), ceļojot ar Basic vai Premium biļeti;
  • 2 rokas bagāžas vienības (katra 55x40x23 cm) + 1 personīgo mantu (30x40x10 cm), ceļojot ar Business biļeti vai PINS VIP karti.
  • Rokas bagāžas un personīgās mantas kopsvars nedrīkst pārsniegt 8 kg, ceļojot ar Basic vai Premium biļeti.

Pie personīgajām mantām pieskaitāma rokassoma, klēpjdatora soma, fotoaparāta soma, beznodokļu zonas iepirkumu maisiņš, lietussargs.

Rokas bagāža jānovieto priekšā esošās sēdvietas vai plauktā virs Jūsu sēdvietas.

Pasažieriem ar kustības traucējumiem lidmašīnas salonā atļauts ienest palīgierīces, ja tās nav pretrunā ar drošības noteikumiem.

Ja neesat pārliecināts, ka rokas bagāža nepārsniedz atļauto izmēru un svaru, lūdzu, pirms drošības pārbaudes vērsieties pie bagāžas nodošanas punkta darbiniekiem. Ja rokas bagāža neiekļaujas normās, tā ir jānodod kā reģistrētās bagāžas vienība par maksu 50 EUR apmērā. Tas ir lētāk nekā maksājot pie izejas uz lidmašīnu!

Papildu rokas bagāža vai rokas bagāža, kas pārsniedz atļautos izmērus, pie iekāpšanas netiks pieņemta, vai, ja iespējams, tiks novietota bagāžas nodalījumā par papildu samaksu 60 EUR apmērā.

Ja savienotajos lidojumos vienu reisu izpilda cita aviokompānija, aicinām iepazīties ar abu aviolīniju rokas bagāžas izmēru un svara ierobežojumiem un ievērot stingrākos noteikumus.

Pasažiera pienākums pēc aviokompānijas darbinieka vai pārstāvja pieprasījuma ir ievietot rokas bagāžu rāmī izmēru pārbaudei. Somai rāmī ir jābūt viegli ievietojamai un izņemamai. Ja tā tiek ievietota, pielietojot spēku un to deformējot, uzskatām, ka soma nav atbilstoša noteiktajiem izmēriem un tā ir jāreģistrē par papildu maksu.

Ierobežojumi lidostas drošības pārbaudes punktā

Šie ierobežojumi attiecas uz šķidruma daudzumu:

  • Šķidrumus var pārvadāt vienīgi iepakojumos, kas nepārsniedz 100 ml tilpumu;
  • Šķidrumu vienības jāiesaiņo caurspīdīgā, atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā 1 litra ietilpības plastikāta maisiņā (aptuveni 20×20 cm). Maisiņam jābūt aizvērtam;
  • Katrs pasažieris drīkst pārvadāt tikai vienu iepakojumu ar šķidrumiem. Iepakojums jāiesniedz drošības pārbaudei.
  • Šķidrumi, kurus nevar ievietot šāda izmēra plastmasas maisiņā, jānodod reģistrētajā bagāžā.

 

Ссылка на основную публикацию