Aizturēta vai nozaudēta bagāža? Saņemiet kompensāciju!

Statistika ir nežēlīga: vidēji pasaulē ik pēc 90 sekundēm, kāds paliek bez čemodāna. Bagāža tiek pazaudēta, pārkraujot no lidojuma uz lidojumu, no tās pazūd birkas, un jūsu ceļasomu var pievākt kāds, ne visai godīgs cilvēks. Viena no nepatīkamākajām jūtām ir neatrast savas mantas pēc lidojuma.

Un labi, ja jūs vienkārši atlidojāt atpūsties: visu, kas jums nepieciešams, var nopirkt uz vietas. Iedomājieties, ka jūs esat atgriezušies no brauciena, atvedāt suvenīru kaudzi, un tie pazuda nezināmā virzienā. Nelidosi tak atpakaļ?

Ko darīt?

Sākumā nomierinieties. Lielākajā daļā ceļotāju bagāža droši atrodas pēc kāda laika. Ja jūsu bagāžas nav uz bagāžas izdošanas lentes, atrodiet lidostā Lost & Found. Šeit, pamatojoties uz bagāžas kvīti (bagāžas marķējuma kuponu), jūs saņemsiet PIR – bagāžas nozaudēšanas aktu. Neaizmirstiet atstāt savu pases datus, tālruņa numuru un aviosabiedrības nosaukumu. Sīki aprakstiet koferi:

  • krāsu
  • īpašas zīmes
  • mantas tajā.

Uz akta tiks reģistrēts datums, laiks un World Tracer sistēmas numurs – speciāls dienests aizkavētas un pazaudētas bagāžas meklēšanai, ar kuras palīdzību viņi pārbaudīs nepieprasīto bagāžu lidostās.

Cik ilgi jāgaida?

Ja jūsu bagāža tiek atgriezta trīs nedēļu laikā, jums ir tiesības saņemt kompensāciju par aizkavēšanos. Prasība ir jāiesniedz 21 dienas laikā pēc bagāžas pazaudēšanas. Tomēr, ja šajā periodā bagāža nav atrasta, saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem, šāda bagāža tiek uzskatīta par zaudētu, un jums ir 18 mēneši, lai pieprasītu kompensāciju par zaudējumiem.

Kādi dokumenti ir nepieciešami?

Parasti visām aviosabiedrībām ir aptuveni vienāds dokumentu saraksts, kas nepieciešams, lai apstiprinātu tiesības uz kompensāciju. Precīzu sarakstu un pieprasījuma veidlapu atradīsiet tās aviosabiedrības tīmekļa vietnē, kuras pakalpojumus izmantojāt. Nesūtiet oriģinālus, tie būs noderīgi, ja aviosabiedrība novedīs lietu līdz tiesai. Apstipriniet pie notāra pases, iekāpšanas kartes, bagāžas kvīts un bagāžas nozaudēšanas akta kopijas. Izveidojiet sarakstu ar pazudušo mantu sarakstu čemodānā un norādiet to aptuveno vērtību (ja jums ir čeki, apstipriniet un pievienojiet tos). Labāk ir nosūtīt vēstuli ar dokumentiem un prasību ar kurjeru vai pa pastu uz aviokompānijas reģistrēto adresi ar dokumentu uzskaitījumu un paziņojumu par tās saņemšanu.

Un cik daudz samaksās?

Daudzus gadus, lai kompensētu zaudēto bagāžu starptautiskajos lidojumos, tiek izmantota īpaša valūta, ko sauc par SDR. Tās nominālvērtību veido vairāku valstu valūtas kursi un tā izmainās katru dienu. Ja jūsu bagāža ir pazaudēta starptautiskajā lidojumā, jūs varat cerēt uz 1000 SDR, kas aptuveni ir 1000 EUR. Bagāža bija apdrošināta, vai tā nosūtīta ar deklarēto vērtību? Summa būs tuvāka reālajai.

Iegādājoties apdrošināšanu uzticamā apdrošināšanas sabiedrībā, jūs atbrīvosities no garlaicīgajām procedūrām ar aviokompāniju – vienkārši savāciet visus nepieciešamos dokumentus, pievienojiet apdrošināšanas polisi un sazinieties ar apdrošināšanas sabiedrības biroju.

https://www.youtube.com/watch?v=8fiyOkIQPyI

Ссылка на основную публикацию