Kā nokārtot drošības parbaudi lidostā?

Kā bagāžu pārbauda lidostā, kādam nolūkam tiek veikta cilvēku pārbaude, vai pasažieru personīgā bagāža tiek pakļauta muitas kontrolei?

Jebkura lidosta ir liela cilvēku plūsmas vieta, kur rūpīga pasažieru, bagāžas, rokas bagāžas, dokumentu pārbaude ir nepieciešama, lai nodrošinātu lidojumu drošību. Bagāžas pārbaude lidostā sastāv no vairākiem posmiem – apskatīsim tos sīkāk.

Daudzās pasaules lidostās pie ieejas ēkā ir metāla detektors, kuru iziet gan pasažieri, gan viņu pavadošie cilvēki. Jūsu bagāža un rokas bagāža jāievieto magnētiskajā lentē skenēšanai. Tas būs pirmais pārbaudes posms (provizorisks), lai gan ne visas pasaules lidostas izmanto šādu bagāžas kontroli, jo to uzskata par neefektīvu cīņā pret noziedzību un starptautisko terorismu. Tomēr šī sākotnējā pārbaude ir diezgan ātra, jo pasažieru plūsma ir milzīga un ir maz laika. Jūsu čemodānā nedrīkst atrasties aizliegtas mantas. Ja esat pilnīgi pārliecināts par savas bagāžas drošību, tad šajā gadījumā jums nebūs nekādu problēmu.

Ieejot lidostas teritorijā, vispirms ir jāaplūko elektroniskais tablo ar lidojuma numuriem, kur blakus ir redzami nepieciešamie bagāžas reģistrēšanās un biļešu pārbaudes galdu numuri. Jūs dodieties pie šī galda, rādiet savu pasi, biļeti un no šī brīža sākas lidojuma reģistrācijas stadija. Darbinieks nekavējoties nosvers jūsu bagāžu un pateiks, vai ir jāmaksā par papildus svaru.

Maksimālais pieejamais svars ir pieejams jūsu aviokompānijas oficiālajā tīmekļa vietnē. Jūs varat arī pajautāt darbiniekam pie galda, ko jūs varat reģistrēt un ko ņemt kā rokas bagāžu. Jums izsniedz bagāžas kvīti, kas norāda, ka jūsu bagāža ir pieņemta uz borta un tiks tālāk nogādāta ceļojuma galamērķī. Reģistrācijas beigās tiek izdota iekāpšanas karte. Pārvadātājs ir pilnībā atbildīgs par jūsu bagāžas drošību. Jums ir jāierodas 2 stundas pirms izlidošanas, lai ātri un bez problēmām varētu veikt visas pārbaudes darbības. Ja veicat starptautisku lidojumu, nākamais solis būs pases kontrole (robežkontrole), kur jūs atsevišķi vai kopā ar nepilngadīgo bērnu dodaties pie īpaša loga un parādīsit savu pasi vai ID (skatiet to valstu sarakstu, kurās to pieņems kā personas dokumentu) .

Darbinieks pārbauda dokumenta un identitātes autentiskumu, kā arī pārbauda vīzas esamību (ja nepieciešams), kas visbiežāk tiek uzdrukāta uz atsevišķas pases lapas. Tad jāiet cauri nākamajam posmam – tā ir pirmslidojuma kontrole, kurā drošības un policijas darbinieki veic rūpīgu pasažieru un viņu bagāžas pārbaudi. Procedūras veikšana katrā lidostā ir individuāla, un tā ir atkarīga no lidostas vadības vai administrācijas noteiktajiem iekšējiem noteikumiem.

Pēdējais solis ir muitas kontrole, personiskā bagāža ir pakļauta muitas pārbaudei. Jūs varat iet caur tā saukto „zaļo koridoru” (ja nav preču deklarēšanai) vai “sarkano koridoru”, kur nepieciešams deklarēt noteiktas preces un valūtu (vairāk nekā 10 tūkstoši eiro). Dažos gadījumos var pieprasīt samaksāt par precēm, kas pārsniedz beznodokļu ievešanas vai izvešanas apjomu. Bieži vien arī šajā posmā tiek aizturēti aizliegtie priekšmeti.

Pirmslidojuma pārbaude

To veic gan pasažieriem, gan rokas bagāžai, un personīgām mantām. Drošības darbinieks pārbauda bagāžu, izmantojot īpašus tehniskos līdzekļus un kontakta pārbaudi, ar kuras palīdzību ir iespējams reģistrēt aizliegto priekšmetu (ieroču, munīcijas, narkotiku, sprāgstvielu, uzliesmojošu vielu utt.) transportēšanu. Katrai lidostai ir savas kontroles obligātie noteikumi. Skenēšanai uz lentes ir Jāievieto somas utt. Aizliegto priekšmetu atklāšanas gadījumā tiks lūgts atvērt bagāžu vizuālai pārbaudei.

Mūzikas instrumentus, sporta inventāru arī pārbauda drošības darbinieki. Daudzās lidostas tiek aicināts noņemt apavus, jostas, virsdrēbes, izņemt visu to kabatu saturu, visus metāla priekšmetus un novietot uz galda. Visas šīs šķietami nenozīmīgās lietas iziet cauri visaptverošam pētījumam ar rentgena televīzijas introskopa palīdzību. Apavi tiek ievietoti īpašos konteineros pārbaudei, un jūs varat saņemt bezmaksas bahilas vai arī tās var iegādāties par samaksu.

Visas tehniskās ierīces (mobilie tālruņi, planšetdatori) iziet drošības pārbaudes. Tad jūs izejat cauri stacionārajam metāla detektoram, un darbinieki var veikt papildu verifikācijas metodes (kontakta – jūs aptaustot).

Personu pārbaude ar elektrokardiostimulatoru vai citām implantētām ierīcēm un metāla priekšmetiem tiek veikta atsevišķi, vai ar kontakta metodi. Pasažierim ir pienākums iesniegt speciālu medicīnisko izziņu un ziņot darbiniekam par elektrokardiostimulatora vai citu medicīnisko instrumentu klātbūtni, pirms iziet metāla detektoru. Personu ar invaliditāti pārbaudi veic lidostu medicīnas punktos.

Cilvēku pārbaude

Personu skrīnings tiek veikts tikai izņēmuma gadījumos. Lai to veiktu, aizdomās turamajam ir jāiet īpašā izolētā telpā. Nav noteikumu, kas reglamentē šādas procedūras, bet pašreizējā prakse dažādos departamentos liecina par šadas rīcības izveidojušiem noteikumiem. Ar policijas darbinieku un muitas dienesta vadītāja lēmumu atsevišķos gadījumos pasažieri var pārbaudīt personīgi, ja:

  • persona rīkojas aizdomīgi un tās rīcība norāda, ka tā gatavojas veikt noziegumu vai, ka personālam ir pamats uzskatīt, ka pasažieris ved vai slēpj aizliegtos priekšmetus;
  • tika ziņots, ka persona pārvadā ieročus, narkotikas, sprāgstvielas utt .;
  • bagāžā atrastas aizliegtas mantas un vielas;
  • saņemta informācija par to, ka tiek gatavots noziegums, terora akts, lidmašīnas nolaupīšana.

Iepriekšminētajos gadījumos ceļotājam ir jāveic individuāla pārbaude. Procedūru veic tā paša dzimuma darbinieks kā pasažierim, divu liecinieku klātbūtnē. Noslēgumā ir jāsagatavo protokols, kurā ir jāreģistrē visas pasažiera prasības par atbildīgo personu (ja tādas ir) brutālo un nepareizo rīcību.

Inspekcijas laikā atbildīgajām personām ir pienākums ievērot pārbaudāmās personas godu un cieņu, nepieļaujot savā darbībā morālu un fizisku kaitējumu. Katrai lidostai ir sava tehniskā un īpašā kontrole, ko izveido direktorāts vai administrācija. Šim nolūkam ir piešķirta īpaša zona un telpa, kas nepieciešama verifikācijas darbību veikšanai.

Īpašs dažāda līmeņa jutīguma metāla detektors ir universāls līdzeklis, lai pārbaudītu pasažierus, atklātu metāla priekšmetus, kas apdraud lidojumu drošību. Piemēram,

  • ieročus
  • munīciju
  • durošus priekšmetus

nekavējoties nosaka metāla detektors, un gadījumā, ja metāla priekšmeta atrašanās vieta nav zināma, bet ierīce reaģē uz to, darbinieki izmanto rokas metāla detektoru.

Pro-Vision mikroviļņu skeneri ir uzlabots pasažieru pārbaudes rīks, kas ļauj pilnībā skenēt personu apģērbā. Šādu aprīkojumu izmanto starptautiskās lidostas Amerikas Savienotajās Valstīs, Izraēlā utt. Persona vienkārši ieiet īpašā kabīnē un paceļ rokas, kamēr darbinieks skatās uz monitora ekrānu, vai ir aizliegti priekšmeti.

Daudzās starptautiskajās lidostās ir ieviesta sprāgstvielu un narkotisko vielu atklāšanas sistēma, kas tai ļauj noteikt uz cilvēka ķermeņa un uz objektiem jebkādas mikroskopiskas sprāgstvielu un narkotisko vielu daļiņas. Šāda sistēma ir īpaša detektora veidā. Pasažieris vienkārši iet cauri detektora vārtiem, un to appūš ar speciālu gāzi, kas pēc tam nonāk speciālā iekārtā, kur tiek reģistrēti pasažiera pārbaudes rezultāti.

Radiācijas monitoringa ierīce ļauj fiksēt jebkuru kodolmateriālu gamma starojumu, ko persona ved īpašos metāla konteineros, lai tos slēptu. Pasažieris vienkārši iet caur metāla detektoram vai ierīcei, kas jau ir aprīkoti ar jonizējošā starojuma detektoriem. Šāda ierīce spēj noteikt pat nenozīmīgas kodolmateriālu daļiņas.

Televīzijas un vizuālās kontroles sistēmas ir paredzētas, lai ierakstītu video lidostā, terminālī un citās telpās, un atklātu pārkāpumus. Bagāža, kā arī personīgās mantas un priekšmeti tiek pārbaudīti, izmantojot speciālas rentgena ierīces – introskopus. Šis rentgena skeneris nodrošina skaidru un spilgtu attēlu saturu, kas tiek iekrāsots uz datora monitoriem dažādās krāsās atkarībā no atomu masas. Šādas ierīces var viegli atklāt sprāgstvielas un narkotikas, ieročus utt.

Vienkārši novietojiet visu savu bagāžu, virsdrēbes, mazus priekšmetus uz magnētiskās lentes un introskops tos skenē. Aizliegtu priekšmetu atklāšanas gadījumā jums tiks lūgts atvērt somu vai čemodānu, un, ja ir aizdomas, tiek atņemtas šādas, parvadājumam aizliegtās lietas un tiek sagatavots akts par izņemšanu. Pārbaudīt jūsu mantas un rokas bagāžu ir tiesīgas tikai lidostas aviācijas drošības dienesti, kā arī kinologi, kuri izmanto dienesta suņus.

Ja tiek konstatētas sprāgstvielu pēdas, uzreiz sāk darboties pirotehniķi. Visas vielas, kas aizliegtas transportēšanai, nekavējoties tiek izņemtas, un tiek sastādīts atbilstošs izņemšanas akts. Ieroči, narkotiskās vielas tiek nodotas iekšlietu iestāžu darbiniekiem, un tiek uzsākts kriminālprocess pret vainīgajiem.

 

Ссылка на основную публикацию