Šrilanka

Ja jums patīk Āzija ar tropisko dabu, ar okeānu un brīvību, tad jums noteikti vajag Šrilanku. Tā nav tik kontrastējoša kā Indija, un nav kā tūristiem “pielaizīta” Malaizija, bet gan absolūti pievilcīga.

Vīzas: Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņiem elektroniski jānoformē vīza, reģistrējoties ETA.

http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/apply.jsp?locale=en_US&app=current

  • Lidojumi: no 750 eiro turp un atpakaļ
  • Valūta: Šrilankas rūpija, LKR
  • Valoda: Singāļu

Ko apskatīt?

Sigīrijas cietoksnis – Lauvu klintis

Hindu mitoloģijā ir mīts par nolaupīto sievieti Situ, kuru nozaga dēmonu cilts virsaitis un aizveda uz Lankas pilsētu. Šī pilsēta bija tik skaista un bagāta, ka par to ir sacerēts daudz mītu un leģendu. Karaļa pils atradās neieņemamā kalnā, ko ieskauj milzīgi grāvji, piepildīti ar ūdeni, kuros mita tūkstošiem krokodilu.

Kalna pakājē joprojām ir saglabājušās senā cietokšņa sienas. Bijušā varenība ir jūtama pat šajās žēlās atliekās. Tuvojoties kalnam, jūs saprotat, kāda varenība un mistiska vara piemīt tam.

Uzkāpjat līdz augšai pa bezgalīgiem pakāpieniem. Ceļa vidū jūs sastopat senās freskas, kurās attēlotas hindu sievietes, kuras uz sienām ir gleznotas nelielā grotā. Pārsteidz iztēli!

Ja ieskatās kalna akmeņainajā struktūrā, pamanīsiet, ka tajā ir iemiesoti dārgakmeņi – granāti. Tas ir ļoti skaisti. Bet paņemt vismaz nelielu daļu akmens ir neiespējami. Pastāv leģenda, ka kalns neļauj kaut ko aiznest.

Uzkāpjot kalna virsotnē paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo ainavu. Šķiet, ka jūs varat stundām stāvēt un apbrīnot neticamo panorāmu.

Budas Zoba Templis (Sri Dalada Maligawa)

Budistu templis Kandijas pilsētā Šrilankā, viena no galvenajām salas svētnīcām. Atrodas UNESCO aizsardzībā, kā pasaules mantojuma pieminekļa “Senā Kandi pilsēta” sastāvā.

Saskaņā ar leģendu, pēc Budas kremēšanas no ugunskura tika izņemti četri zobi, kurus aizveda pa visu pasauli. Viens no zobiem, iespējams, tika nogādāts Ceilonā 371 gadā. Sākotnējā uzglabāšanas vieta tika izvēlēta Anuradhapura pilsēta, pēc tam zobs tika pārvietots uz Polonnaruwa pilsētu, un 18. gadsimta sākumā to pārveda uz Kandi. Tad arī tika uzcelts Dalada Maligavas templis.

Kandi ezers

Kandi ezers atrodas tāda paša nosaukuma kalnu pilsētas centrā, kas atrodas 119 kilometru attālumā no Kolombo. Tas ir mākslīgs rezervuārs, ko 1807. gadā izveidojis pēdējais Sinigalas ķēniņš pie

Budas Zoba tempļa. Kopš tā laika ezers ir nedaudz samazinājies un šodien ir valsts aizsargāts objekts, kur ir aizliegta zvejošana un medības.

Šīs skaistās ūdenskrātuves diametrs – 2,1 kilometri, dziļums – 18 metri. Apkārt ezeram atrodas karaliskais komplekss.

Dambullas alas templis

Dambullas zelta templis Šrilankā ir unikāls alu tempļu komplekss. Dambullas zelta templis, kura platība ir 20 hektāri, ir viens no slavenākajiem budistu tempļiem Dienvidāzijā. Tas atrodas gandrīz nelielas salas vidū, 12 km attālumā no ne mazāk slavenā arheoloģijas pieminekļa Āzijā – Sigirijas.

Video par atpūtu Šrilankā:

Ссылка на основную публикацию